برای استفاده از #724* باید سیمکارت کدام اپراتور را داشته باشیم؟
در حال حاضر خدمات #724* برای مشترکین همراه اول، ایرانسل و رایتل ارائه میشود. فقط دارندگان سیمکارتهای تالیا شانس حضور در خانواده بزرگ 724 را ندارند.
برای استفاده از #724* باید سیم کارتم اعتباری باشد یا دائمی؟
بلي ، خدمات سامانه همراه 24 بر روی تمامي سيمکارتهای اپراتورهای موجود( چه دائمي وچه اعتباري) ارائه می گردد .
مهم است با چه مدل گوشی از #724* استفاده میکنم؟
اگر مدل گوشیتان آنقدر قدیمی است که حتی آن را از دوستانتان پنهان میکنید و یا آنقدر مدرن و بهروز است که هیچکس جز خودتان از آن سر در نمیآورد، در هر دو حالت میتوانید کد #724* را شماره گیری کنید.
چرا پس شماره گيری *724#، نوشتههایی ناخوانا میآید؟
چه بدشانسی بزرگی! این اتفاق فقط به خاطر مشکل فارسیساز بعضی گوشیهاست. اما نگران نباشید. راه حل شمارهگیری کد میانبر *724*0*2# است تا 724 را با زبان انگلیسی ببینید. یادتان نرود که در نسخه انگلیسی، حتما صفحه کلید گوشی را هم به زبان انگلیسی تغییر دهید.
برای استفاده از #724* باید تغییر خاصی در تنظیمات پیشفرض گوشیام ایجاد کنم؟
724 هیچ کاری با تنظیمات پیش فرض گوشی عزیزتر از جان شما ندارد. به ندرت در بعضی از گوشیهای اندرویدی، زبان صفحه کلید گوشی را باید فارسی کنید. همین و بس.
برای استفاده از #724* باید روی گوشیام برنامه یا نرمافزار خاصی را نصب کنم؟
خير، فقط کد #724* را شمارهگیری کنید. تمام!
استفاده از #724* برای من هزینهای دارد یا رایگان است؟
استفاده از خدمات #724* کاملا رایگان است و حتی سیمکارتهای اعتباری با موجودی صفر ریال هم میتوانند از این سامانه استفاده کنند. فقط برای دریافت موجودی کارمزد تعیین شده بانکی از کارتتان کسر می شود، 1206 ریال ناقابل!
جهت اتصال به سامانه همراه 24 چه بايد کرد ؟
دارندگان تلفن همراه به منظور استفاده از خدمات همراه 24 فقط کافيست *724# را بر روی گوشی تلفن همراه خود شماره گيری نموده و پس از انتخاب زبان منوی خدمات را مشاهده نمايند.
#724* بر چه اساسی کار میکند؟
#724* مبتني بر فناوري USSD است. میپرسید USSD چیست؟ این هم جوابش: يک مکانيزم انتقال اطلاعات بر بستر شبکه GSM که بر مبناي تعامل با سرور اپراتورهاي موبايل استوار است.
چطور 724 را روی گوشی خودم فعال کنم؟
فقط کد #724* را شمارهگیری کنید. در نخستین بار استفاده زبان دلخواه خودتان را انتخاب کنید و دیگر هیچ!
اگر بعدا بخواهم دوباره زبان سامانه را تغییر دهم، باید چکار کنم؟
از 2 راه میشود این کار را انجام داد. اولین راه: پس از شماره گيری #724*، در منوی اصلی، گزينه تنظيمات، قسمت تغيير زبان را انتخاب کنید و زبان سيستم را به دلخواه خود تغيير دهيد. راه دوم: با استفاده از کدهای میانبر #1*0*724* زبان انگليسی را به فارسی و کد #2*0*724* زبان فارسی را به انگليسی تغيير دهيد.
برای استفاده از خدمات #724*، باید مقدماتی فراهم کنم؟
تنها به یک کارت بانکی عضو شبکه شتاب که رمز دوم (رمز خرید اینترنتی) آن فعال باشد، نیاز دارید.
#724* بر چه اساسی کار میکند؟
#724* مبتني بر فناوري USSD است. میپرسید USSD چیست؟ این هم جوابش: يک مکانيزم انتقال اطلاعات بر بستر شبکه GSM که بر مبناي تعامل با سرور اپراتورهاي موبايل استوار است.
چطور برای کارت بانکیام رمز دوم تهیه کنم؟
هر کارت بانکي داراي دو رمز است. رمز اول که همان رمز 4 رقمی است که هنگام استفاده از دستگاه خودپرداز و کارتخوان استفاده میکنیم. اما رمز دوم، برای عملیات بانکی دیگری مانند خريدهای اينترنتي، پرداخت از طریق تلفن همراه و يا انتقال وجه اينترنتي مورد استفاده قرار ميگيرد. براي دريافت رمز دوم کارت بانکی به یکی از دستگاههای خودپرداز (عابربانک) بانک صادرکننده کارتتان مراجعه کنید و رمز دوم يا رمز اينترنتي را دريافت کنید. فراموش نکنید تعداد رقمهای رمز دوم بايد بين 5 تا 12 رقم باشد.
با #724* چطور میتوان پرداخت قبوض، دریافت موجودی و خرید شارژ را انجام داد؟
برای استفاده از خدمات #724* فقط لازم است ابتدا شماره 16 رقمی کارت بانکی و در مرحله بعد رمز دوم کارت خود را وارد کنید تا وارد یکی مراحل دریافت موجودی، پرداخت و یا خرید شوید. راهنمای گام به گام را در اینجا ببینید. صفحه آموزش
اطلاعات کارت بانکی من در #724* ذخیره میشود یا هر بار باید مجدد وارد کنم؟
724 برای راحتی شما طراحی شده است تا هر دفعه 16 رقم کارت را وارد نکنید. هر بار که با شماره کارتی برای اولین بار تراکنش موفق داشتید در انتهای آن از شما میپرسیم که می خواهید آن کارت را ثبت کنید یا نه. کارت شما به نام بانک صادرکننده و 4 رقم آخر آن ذخیره میشود. به عنوان نمونه: Melli1234
من چند کارت بانکی دارم، آیا میتوانم همه آنها را ذخیره و ثبت کنم؟
اگر بینهایت کارت بانکی هم داشته باشید، امکان ذخیره و ثبت همه آنها را خواهید داشت. فقط در ليست کارتها امکان نمايش نام 4 کارت نخست وجود دارد. با حذف هر کدام از کارتها در منوی تنظیمات، نام کارت ذخیره شده بعدی جایگزین و نمایش داده میشود.
میتوانم کارتهایم را حذف کنم؟
حتما. در منوی اصلی گزینه تنظیمات را انتخاب کنید. در این قسمت امکان ویرایش کارتهایتان فراهم شده است.
از میزان بدهی قبض موبایلم به کمک #724* باخبر شوم؟
بله. در منوی پرداخت قبض، گزینه استعلام بدهی موبایل را انتخاب کنید. شماره تلفن سیم کارت دائمی همراه اولتان را وارد کنید تا بدهی پایان دوره یا میان خود را مشاهده نموده و سپس پرداخت کنید.
من با #724* شارژ خریدم اما سیمکارتم شارژ نشده، باید چه کار کنم؟
جایی برای نگرانی نیست. فرقی نمیکند کجای کشور هستید و چه ساعتی از شبانهروز است. با مرکز ارتباط با مشتریان شرکت پرداخت الکترونیک سامان با شماره 84080-021 تماس بگیرید. پشتیبانی 724 شما را راهنمایی میکند.
چرا با کارت بانک ملت نمیتوانم از #724* خرید کنم؟
بانک ملت محدودیتهایی برای مشتریان خود در استفاده از سامانههای پرداخت همراه ایجاد کرده است. یکی از این محدودیتها عدم امکان پرداخت مبالغ کمتر از 5 هزار تومان است. امیدواریم این محدودیتها در آینده برطرف شود.
چرا نمیتوانم از کارت بانکیام موجودی بگیرم؟
دریافت موجودی برای همه دارندگان کارتهای بانکی شتابی که دارای رمز دوم هستند امکانپذیر است. اما متاسفانه برخی از بانکها مانند انصار، مهر، ايران زمين و تجارت، تراکنشهای پرداخت همراه را برای مشتریان خود غیرفعال کردهاند. امیدواریم این محدودیتها در آینده برطرف گردد..
کدهای میانبر یعنی چه و چه کاربردی در #724* دارند؟
کد میانبر کد
خريد شارژ همراه اول و رایتل *724*3*شماره موبايل*مبلغ*شماره کارت #
خريد شارژ شگفت انگيز ایرانسل *724*3* شماره موبايل*مبلغ*1*شماره کارت#
خريد شارژ معمولی ایرانسل *724*3* شماره موبايل *مبلغ*2*شماره کارت#
خريد بسته های اینترنتی ايرانسل *724*3* شماره موبايل *مبلغ*3*شماره کارت#
پرداخت قبض *724*1*1*شناسه قبض*شناسه پرداخت*شماره کارت#
استعلام بدهی موبايل *724*1*2*شماره موبايل*شماره کارت#
تغيير زبان از انگلیسی به فارسی *724*0*1#
تغيير زبان از فارسی به انگلیسی *724*0*2#
دریافت موجودی *724*2*شماره کارت#
منوی پرداخت *724*4#
منوی تازه ها *724*5#
منوی تنظیمات *724*6#